czwartek, 29 października 2015

PODSUMOWANIE 12 KOLEJKI II LIGI FRANCUSKIEJ!!!

Ta jak w ubiegłej kolejce tak i w obecnej strzelono 25 goli w dziesięciu spotkaniach. Bourg to drużyna, która strzela najczęściej w obecnym sezonie, ale po ostatniej kolejce najwięcej też traci. Porażka w piątek z Nancy 3:1 spowodowała, że czwarta obecnie w tabeli drużyna Bourg ma 20 goli strzelonych, ale i... 20 straconych. Zawiódł znowu lider tabeli zespół Dijon. W sobotę w Nimes wychodzili na murawę jako murowany faworyt. Drużyna gospodarzy to przecież zespół, który jako jedyny w obecnym sezonie nie zdobył nawet punktu. Ale to w końcu druga liga francuska czyli synonim niespodzianki i nie zdziwiło mnie to, że ostatnia drużyna w tabeli w 5 minucie wyszła na prowadzenie. Lider wyrównał w 42 minucie po golu Varraulta. Wynik 1:1 sprzed przerwy utrzymał się do samego końca.
Nie byłbym sobą gdybym nie wspomniał o drużynie FC PARIS, ale jak tu nie wspominać skoro w 12 kolejkach zaliczyli dziesiąty remis. W piątek po raz szósty przed własną publicznością, 1:1 przeciwko Niort. Chociaż standardowo prowadzili w 75 minucie po golu Mogni, ale przyjezdni wyrównali cztery minuty później. W najbliższy piątek zagrają na wyjeździe z trzecim w tabeli zespołem Metz. Nic nie jest przesądzone. Laval w ubiegłym sezonie remisowało 21 razy. FC PARIS idzie na rekord!

AC Ajaccio - Metz 0:1; Auxerre - Red Star 0:1; Brest - Valenciennes 1:2; Evian - Creteil 1:2; Laval - Tours 1:1; Le Havre - Sochaux 2:1; Nancy - Bourg 3:1; FC Paris - Niort 1:1; Nimes - Dijon 1:1; Clermont - Lens 2:2