czwartek, 12 listopada 2015

PODSUMOWANIE 14 KOLEJKI II LIGI FRANCUSKIEJ!!!

23 gole i nowy lider w tabeli, tak w skrócie można opisać 14 kolejkę francuskiej drugiej ligi .
W piątek zapowiadało się nieźle. 18 goli w ośmiu spotkaniach co dawało 2,25 bramki na mecz. Najwięcej, bo aż 4 padły w meczu Evian TG z Valenciennes. Średnią zaniżyły mecze Clermont z Creteil i Laval z Le Havre, tam padało po jednej bramce. W sobotę grał nasz mistrz remisów. Po raz drugi z rzędu jednak mecz Fc Paris zakończył się rozstrzygnięty. Jedyna bramka padła dopiero w 86 minucie, a strzelcem zawodnik gości Ngamukol, a porażka z Red Star zepchnęła paryżan na 18 miejsce w tabeli.
W poniedziałek mieliśmy mecz na szczycie: Nancy - Dijon. W tym meczu padły aż 4 gole. Pierwsi zaczęli strzelać gospodarze. Na prowadzenie wyszli w 24 minucie po golu Cetout'a. Na sześć minut przed końcem Busin podwyższył na 2:0 i było jasne kto tego dnia jest w formie. W 54 minucie Dijon zdobyło gola kontaktowego i ruszyło do odrabiania strat. Jednak w 78 minucie gola na 3:1 zdobył wprowadzony sześć minut wcześniej Hadji. Nancy wygrywając z Dijon przyczyniła się do zmiany na pozycji lidera. Na szczycie obecnie znajduje się drużyna Metz mimo remisu w piątek z Niort 1:1. Dijon i Nancy tracą do pierwszego miejsca po punkcie. Następna kolejka dopiero 20 listopada, a na podsumowanie zapraszam już pięć dni później 25 listopada. Zapraszam!