sobota, 19 sierpnia 2017

Oeste znów remisuje, we Francji minus a Pogoń gromi!!!

Oeste naprawdę jest urealnioną teorią "co trzeci". Stali czytelnicy wiedzą o co chodzi. Dzisiejszej nocy po dwóch rozstrzygniętych spotkaniach znów notują remis. Tym razem w wyjazdowym spotkaniu 1:1 z Criciuma. Tym samym był to ich 10 remis w tym sezonie co oznacza, że na tą chwilę 47,61% wszystkich ligowych potyczek były za 1 punkt..
We Francji niestety, czarna seria trwa. W piątek wszystkie trzy propozycje zakończyły się rozstrzygnięciem. Najbliżej remisu była drużyna Lavall, która gola na 0:1 straciła dopiero w 86 minucie. Valenciennes nie było gorsze. Bezbramkowy remis utrzymała do 85 minuty, jednak okazało się, że lider z Le Havre nie miał zamiaru dzielić się punktami i wygrał mecz 1:0. Zespół FC Paris mimo iż przeważali całe spotkanie, przegrali 0:2 z AC Ajaccio. Dzisiaj swój mecz rozgrywała drużyna Lens, która w tym sezonie nie zdobyła nawet punktu. Ich przeciwnik, Brest, też nie poszalał w trzech pierwszych kolejkach, bo do dzisiejszego meczu przystąpili z jednym punktem na koncie, wywalczonym w ostatniej kolejce z GFC Ajaccio. Lens liczyło na pierwsze punkty i zaczęli dobrze. W 9 minucie po golu Kevina Fortune prowadzili 1:0, jednak dobra końcówka pierwszej połowy gości sprawiła, że w 44 minucie padła wyrównująca bramka, za sprawą Janson Berthomiera. Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy, zrobiło się 2:1 dla gości, a gola zdobył Gaetan Belaud. W 61 minucie, marzenia o pierwszych punktach Lens pogrzebał Jessy Pi, podwyższając wynik na 3:1. Szanse na chwilę przywrócił ponownie Kevin Fortune zdobywając gola kontaktowego z rzutu karnego w 68 minucie. Lens rzuciło się do ataku, jednak gospodarzy ostatecznie pozbawił wszelkich złudzeń Julien Faussurier ustalając wynik na 4:2 dla gości.
Lens w dalszym ciągu okupuje 19 miejsce w tabeli, a my wciąż czekamy na remis...
Na koniec Pogoń Szczecin. Nie byli faworytem spotkania, ale nie przeszkodziło im to w sprawieniu niespodzianki w Gdyni. Drużyna Arki była do dzisiaj jedną z dwóch drużyn, która w tym sezonie jeszcze nie przegrała meczu. Dzisiaj właśnie doznali pierwsze i to sromotnej porażki, bo jak inaczej nazwać wynik 0:3 przed własną publicznością. Było to dopiero drugie zwycięstwo "Portowców" w tym sezonie, jednak my czekamy na kolejne remisy...