czwartek, 17 sierpnia 2017

Gramy dalej...

W trzeciej kolejce francuskiej drugiej ligi Valenciennes znów remisuje. Tym razem bezbramkowo zakończył się piątkowy mecz z Clermont i był to drugi w tym sezonie remis. Również w piątek, ale w lidze niżej Lavall zremisowało 1:1 z Sannois Saint-Gratien.
Następnego dnia Lens grało w Sochaux. Czwarta drużyna ubiegłego sezonu, która otarła się o awans, fatalnie zaczęła sezon. Do Sochaux pojechali zatem po pierwsze punkty. Gospodarze nie pozostawili im żadnych złudzeń. Na prowadzenie wyszli w 40 minucie po goli Adolphe Teikeu. Na 2:0 podwyższył Florian Martin w 55 minucie. Dziewięć minut później było już 3:0, a na listę strzelców znów wpisał się Martin. Kiedy wydawało się, że wynik już jest ustalony do głosu doszli zawodnicy Lens. W 74 minucie zrobiło się 3:1 po golu Ivana Lendrića, a 9 minut później Cristian Lopez wykorzystał rzut karny i już wydawało się, że remis wisi w powietrzu. Lens do końca meczu atakowało, jednak wynik nie uległ już zmianie. Z wyjazdu Lens wróciło na tarczy, a w tabeli zajmują obecnie 19 miejsce bez punktów i z bilansem 3:6.
W nocy z soboty na niedzielę swój mecz na własnym boisku przegrała drużna Oeste 1:3 z Paysandu. Kilka godzin później San Jose również przegrało 0:3 z Houston i był to ich ósmy mecz bez remisu.
W niedzielę o 17:00 w ramach drugiej kolejki francuskiej pierwszej ligi swój mecz rozegrała drużyna Dijon. W ubiegłej kolejce przegrali z Marsylią 0:3, a w ostatni weekend dostali lekcję gry od mistrza - AS Monaco. Gospodarze przegrali aż 1:4 i po dwóch kolejkach zajmują ostatnie miejsce z bilansem 1:7...
Na poprawę humoru - poniedziałek. W ramach piątej kolejki naszej Ekstraklasy pierwszy remis w meczu na własnym obiekcie zanotowała szczecińska Pogoń. Kibice gospodarzy liczyli na pierwsze zwycięstwo swoich ulubieńców w Szczecinie, a w efekcie nie obejrzeli goli. Warto w tym miejscu dodać, że w piątej kolejce polskiej Ekstraklasy w ośmiu meczach były 4 remisy, a bilans nierozstrzygniętych spotkań to 33%...